Top Sport

Лихтенштајн – фудбалска репрезентација

(Видео) Португалците со „деветка“ за Луксембург, БиХ загуби на Исланд

Португалија ја забележа шестата победа во шест меча во квалификациите за Европското првенство во 2024 година, декласирајќи го досега најпријатното …

(Видео) Португалците со „деветка“ за Луксембург, БиХ загуби на Исланд Прочитај повеќе

Сака ја предводеше Англија до лесна победа над Украина

Англиската фудбалска репрезентација стигна до втората победа во првите два меча од квалификациите за ЕУРО 2024, откако на „Вембли“ блесна …

Сака ја предводеше Англија до лесна победа над Украина Прочитај повеќе

Португалиja, Шпанија и Хрватска си поставија директни дуели за пласман во Катар!

Португалија не успеа да направи голем чекор кон Мундијалот во Катар во 2022, откако одиграа само 0:0 на гости кај …

Португалиja, Шпанија и Хрватска си поставија директни дуели за пласман во Катар! Прочитај повеќе

Со три поени од Лихтенштајн, на второ место и подготвени за „мегдан“ со Германија

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа под водството на новиот селектор, Благоја Милевски, откако рутински со 0:4 ги победивме …

Со три поени од Лихтенштајн, на второ место и подготвени за „мегдан“ со Германија Прочитај повеќе

Велковски го „скрши“ ѕидот на Лихтенштајн, Германија губи од Романија, Ерменија води на Исланд

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе го стартува второто полувреме од гостувањето кај Лихтенштајн со предност од 0:1, откако Дарко Велковски …

Велковски го „скрши“ ѕидот на Лихтенштајн, Германија губи од Романија, Ерменија води на Исланд Прочитај повеќе

Лихтенштајн ги помати сметките на Ерменците – успеаја да извлечат реми во Ереван!

Ерменската фудбалска репрезентација, еден од нашите ривали за пласман барем во баражот за влез на Мундијалот во Катар, доживеа „студен …

Лихтенштајн ги помати сметките на Ерменците – успеаја да извлечат реми во Ереван! Прочитај повеќе

Неубедлива „нула“ против Ерменците, Германците и Романците со гостински победи

Новиот селектор Благоја Милевски имаше неубедлив старт на клупата на Македонија, откако во Скопје пред неколку илјади гледачи не успеавме …

Неубедлива „нула“ против Ерменците, Германците и Романците со гостински победи Прочитај повеќе

Ирците спречија срамота против Андора, Швајцарците на „тренинг“ со Лихтенштајн

Фудбалската репрезентација на Република Ирска спречи срамотен пораз од Андора, откако губеа со 1:0 за на крајот да стигнат до …

Ирците спречија срамота против Андора, Швајцарците на „тренинг“ со Лихтенштајн Прочитај повеќе

Македонија со „петарда“ за Лихтенштајн, Германците победија во Романија

Македонската фудбалска репрезентација, според очекувањата, стигна до лесна победа од 5:0 над аутсајдерот Лихтенштајн, забележувајќи ја првата победа во квалификациите …

Македонија со „петарда“ за Лихтенштајн, Германците победија во Романија Прочитај повеќе

Кој чека-ќе дочека! Финска слави прв пласман на големо натпреварување во историјата (видео)

Фудбалската репрезентација на Финска првпат од своето основање во 1907 година се пласираше на едно големо натпреварување, откако со 3:0 …

Кој чека-ќе дочека! Финска слави прв пласман на големо натпреварување во историјата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top