Top Sport

Ловро Јотиќ

Пред СЕХА финалето, Алушовски признава дека Вардар не е фаворит, но…

Вардар уште еднаш ќе се бори за трофејот од СЕХА лигата денеска, во големото финале против Веспрем по драматичната петочна …

Пред СЕХА финалето, Алушовски признава дека Вардар не е фаворит, но… Прочитај повеќе

Јагуриновски и Јотиќ претставени во „црвено-црниот“ тим (фото)

Европскиот и македонски ракометен шампион, екипата на Вардар на својот ФБ профил ги презентираше и последните две засилувања за сезоната …

Јагуриновски и Јотиќ претставени во „црвено-црниот“ тим (фото) Прочитај повеќе

Хрватот Ловро Јотиќ ново засилување за Еурофарм Работник

Ракометниот репрезентативец на Хрватска, бекот Ловро Јотиќ е нов член на битолски Еурофарм Работник, објавија денеска од Управата на клубот. …

Хрватот Ловро Јотиќ ново засилување за Еурофарм Работник Прочитај повеќе

Scroll to Top