Галтие на клупата на катарски Ал Духаил

Поранешниот тренер на ПСЖ, Кристоф Галтие, потпиша договор со катарскиот шампион Ал Духаил, објави денеска клубот од Доха. Францускиот 57-годишен …

Галтие на клупата на катарски Ал Духаил Прочитај повеќе