Top Sport

Маргарет Корт

Енди Мареј сака името на Маргарет Корт да се отстрани од Австралија опен

Поранешниот светски рекет број 1, Енди Мареј вели дека организаторите на Австралија опен мораат да го преименуваат главниот терен на …

Енди Мареј сака името на Маргарет Корт да се отстрани од Австралија опен Прочитај повеќе

Мекинро бара Серена да го сруши рекордот на „лудата тетка“ Маргарет Корт

Легендарниот американски тенисер, Џон Мекинро се потсмеваше со освојувачката на рекордни 24 гренд слем титули, Австралијката Маргарет Корт, нарекувајќи ја …

Мекинро бара Серена да го сруши рекордот на „лудата тетка“ Маргарет Корт Прочитај повеќе

Scroll to Top