Top Sport

Марин

Само во Англија! Фудбалер-електричар се обидувал да ја среди струјата

Вчерашниот меч од англискиот ФА трофеј, во кој настапуваат клубови надвор од четирите англиски лиги, помеѓу Марин и Данстон, донесе …

Само во Англија! Фудбалер-електричар се обидувал да ја среди струјата Прочитај повеќе

Тотенхем му даде пет гола на тимот кој има вкупна плата од 1.750 фунти неделно

Во еден од најчудните фудбалски мечеви во последно време, Тотенхем рутински стигна до 5:0 победа над Марин, малиот клуб од …

Тотенхем му даде пет гола на тимот кој има вкупна плата од 1.750 фунти неделно Прочитај повеќе

Вистинска битка на Давид и Голијат – осмолигашот Марин го пречекува Тотенхем

Едните имаат стадион кој чини милијарда фунти и го имаат „специјалниот“ Жозе Мурињо за тренер. Другите, пак играат во Северната …

Вистинска битка на Давид и Голијат – осмолигашот Марин го пречекува Тотенхем Прочитај повеќе

Scroll to Top