Top Sport

Марит Бјерген

Марит Бјерген објави крај на кариерата

Легендарната норвешка крос-кантри скијачка, најуспешната натпреварувачка во историјата на Зимските олимписки игри, во петокот објави дека става крај на кариерата. …

Марит Бјерген објави крај на кариерата Прочитај повеќе

Злато за норвешката штафета, 13.медал за Бјерген

Женската репрезентација на Норвешка го освои затниот медал во штафетната трка 4×5 километри на Зинските олимписки игри во Пјонгчанг. Норвежанските …

Злато за норвешката штафета, 13.медал за Бјерген Прочитај повеќе

Scroll to Top