Гостивар се засили со Јапонецот Масааки Такахара

Македонскиот прволигаш Гостивар се засили со напаѓач од Јапонија. Масааки Такахара, 27-годишниот крилен офанзивец од Фукуока ќе го засили тимот …

Гостивар се засили со Јапонецот Масааки Такахара Прочитај повеќе