Top Sport

Гостивар се засили со Јапонецот Масааки Такахара

Македонскиот прволигаш Гостивар се засили со напаѓач од Јапонија. Масааки Такахара, 27-годишниот крилен офанзивец од Фукуока ќе го засили тимот на гостиварци.

Масааки Такахара доаѓа како слободен агент, има играно во пониските лиги во Германија и во Шпанија, а кариерата ја почнал во Шизугаку. Тој игра на левата крилна позиција.

 

Scroll to Top