Top Sport

Матеј Делач

По седум години во Челси без натпревар, Делач најде нов клуб!

Најдолговечниот фудбалер во тимот на Челси, хрватскиот голман Матеј Делач по речиси осум години, конечно заминува од „Стемфорд бриџ“, без …

По седум години во Челси без натпревар, Делач најде нов клуб! Прочитај повеќе

Scroll to Top