Атлетико ќе го откупи договорот на Арамбари

Атлетико Мадрид се подготвени да ја платат откупната клаузула која во договорот со хетафе ја има Мауро Арамбари. Уругваецот е …

Атлетико ќе го откупи договорот на Арамбари Прочитај повеќе