Клоп: Мехмет Шол знае за фудбалот, колку што јас знам за автомобили

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп влезе во остар напад на поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Мехмет Шол, велејќи дека тој …

Клоп: Мехмет Шол знае за фудбалот, колку што јас знам за автомобили Прочитај повеќе