Top Sport

Мохамед бин Салман

Саудискиот принц повеќе пари дал за уметничка слика отколку за Њукасл

Принцот во Саудиска Арабија – Мохамед бил Салман го купи премиерлигашот Њукасл Јунајтед за 350 милиони евра и на тој …

Саудискиот принц повеќе пари дал за уметничка слика отколку за Њукасл Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед продаден на принцот од Саудиска Арабија

На социјалните мрежи, најмногу на „Твитер“, се појавија информации кои тврдат дека Манчестер Јунајтед бил продаден на инвеститори од Саудиска …

Манчестер Јунајтед продаден на принцот од Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Scroll to Top