Top Sport

Молдавија – фудбалска репрезентација

Дрон го одложи стартот на мечот Молдавија-Австрија

Стартот на квалификацискиот меч за Катар 2022 помеѓу Молдавија и Австрија доцнеше половина час, откако невидени проблеми на организаторите им …

Дрон го одложи стартот на мечот Молдавија-Австрија Прочитај повеќе

Олмо ги спаси Шпанците во 92. минута во Тбилиси, Данците со осум „парчиња“ за Молдавија

Шпанската фудбалска репрезентација се намачи да стигне до 2:1 победа на гостувањето кај нашиот стар познаник Грузија во квалификациите за …

Олмо ги спаси Шпанците во 92. минута во Тбилиси, Данците со осум „парчиња“ за Молдавија Прочитај повеќе

Scroll to Top