Top Sport

Немања Дангубиќ

Дангубиќ во „црно-бел“ дрес, од Звезда порачаа: Ти недостасува малку сребро (фото)

Новото засилување за белградски Партизан, кошаркарот кој беше дел од Црвена Звезда Немања Дангубиќ крена многу прашина во соседна Србија. …

Дангубиќ во „црно-бел“ дрес, од Звезда порачаа: Ти недостасува малку сребро (фото) Прочитај повеќе

Партизан го возвраќа ударот, екс-играч на Звезда станува „црно-бел“

Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Немања Дангубиќ (27) наскоро ќе потпише двегодишен договор со екипата на Партизан. Овој трансфер ќе …

Партизан го возвраќа ударот, екс-играч на Звезда станува „црно-бел“ Прочитај повеќе

Scroll to Top