ФМП загуби, но Ненадиќ го има кошот на сезоната!

Српскиот клуб ФМП загуби на гостувањето кај Будуќност во АБА лига, но нивниот кошаркар Немања Ненадиќ го имаше убедливо најдобриот …

ФМП загуби, но Ненадиќ го има кошот на сезоната! Прочитај повеќе