Top Sport

ФМП загуби, но Ненадиќ го има кошот на сезоната!

Српскиот клуб ФМП загуби на гостувањето кај Будуќност во АБА лига, но нивниот кошаркар Немања Ненадиќ го имаше убедливо најдобриот потег на мечот, откако постигна еден, речиси, невозможен поен.

Во третата четвртина, тој успеа да го постигне ова:

Scroll to Top