„Ѕвездата“ на Кроули, Царула во солзи по емотивниот прв гол

Ник Царула, фудбалерот на англискиот четвртолигаш, Кроули, не можеше да ги заддржи солзите откако го постигна својот прв сениорски гол …

„Ѕвездата“ на Кроули, Царула во солзи по емотивниот прв гол Прочитај повеќе