Top Sport

Ноби Стајлс

Фергусон: Имам должност да зборувам за деменцијата на фудбалерите

Легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, Сер Алекс Фергусон вели дека има лична должност да зборува за проблемо со деменцијата кај …

Фергусон: Имам должност да зборувам за деменцијата на фудбалерите Прочитај повеќе

Почина Ноби Стајлс, „беззабиот тигар“ на Манчестер јунајтед

Ноби Стајлс, еден од славната генерација на Англија која во 1966 година ја освои својата единствена светска титула, почина на …

Почина Ноби Стајлс, „беззабиот тигар“ на Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Scroll to Top