Top Sport

Огњен Врањеш

Врањеш му возврати на Просинечки: Не гледаш како играм, туку со кого спијам!

Фудбалскиот репрезентативец на БиХ, Огњен Врањеш е отстранет од фудбалската репрезентација на барање на селекторот, Хрватот Роберт Просинечки. Причина за …

Врањеш му возврати на Просинечки: Не гледаш како играм, туку со кого спијам! Прочитај повеќе

Просинечки не прости – без Врањеш во репрезентацијата на БиХ поради четничката тетоважа

Селекторот на Босна и Херцеговина, Роберт Просинечки потврди дека во репрезентацијата веќе ќе нема место за дефанзивецот на Андерлехт, Огњен …

Просинечки не прости – без Врањеш во репрезентацијата на БиХ поради четничката тетоважа Прочитај повеќе

Андерлехт го отпуштија Врањеш поради аферата со Кaрлеуша

Огњен Врањеш повеќе нема да биде дел од првиот тим на Андерлехт, потврдил спортскиот директор на најтрофејниот белгиски клуб. Клубот …

Андерлехт го отпуштија Врањеш поради аферата со Кaрлеуша Прочитај повеќе

Scroll to Top