Top Sport

Олга Шарипова

АТП отвори истрага за обвинувањата за насилство од Александер Зверев

АТП турнејата потврди дека ќе спроведе истрага околу обвинувањата за домашно насилство кон поранешната девојка на олимпискиот шампион, Александер Зверев, …

АТП отвори истрага за обвинувањата за насилство од Александер Зверев Прочитај повеќе

Зверев ги негира обвинувањата, повторно се огласи Шарипова

Александар Зверев се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата кои на социјалните мрежи ги изнесе неговата поранешна девојка Олга Шарипова. …

Зверев ги негира обвинувањата, повторно се огласи Шарипова Прочитај повеќе

Поранешната девојка го обвини Зверев дека физички ја злоставувал

Германскиот тенисер Александар Зверев се наоѓа во центарот на вниманието на светската јавност, откако неговата поранешна девојка Олга Шарипова објави …

Поранешната девојка го обвини Зверев дека физички ја злоставувал Прочитај повеќе

Scroll to Top