Top Sport

паралелен велеслалом

Преседан – две скијачки добија златни медали во иста дисциплина на СП

Италијанската скијачка Марта Басино и Австријката Катарина Линсбергер денеска освоија златни медали на СП во „Кортина Д`Ампецо“ и тоа во …

Преседан – две скијачки добија златни медали во иста дисциплина на СП Прочитај повеќе

Клара Дире прв победник на паралелен велеслалом (видео)

Французинката Клара Дире стигна до својата прва победа во Светскиот куп во алпско скијање по фантастичниот триумф на првиот паралелен …

Клара Дире прв победник на паралелен велеслалом (видео) Прочитај повеќе

Хиршер со прва победа во паралелен велеслалом (видео)

Австрискиот скијачки доминатор, Марсел Хиршер пополни уште една ретка дупка во неговата колекција, победувајќи првпат во кариерата во трка во …

Хиршер со прва победа во паралелен велеслалом (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top