Саудијците пак во „игра“ за Интер по кинеската криза со „Евергранде“

Саудискиот инвестициски фонд (ПИФ), компанијата која неодамна стана сопственик на премиерлигашот Њукасл, повторно преговара за преземање на Интер, откако колапсот …

Саудијците пак во „игра“ за Интер по кинеската криза со „Евергранде“ Прочитај повеќе