Top Sport

Португалците

Топспорт во Порто…Португалците со комплетно нова одбрана против Македонија

Топспорт во Порто, Никола Ѓуровски Селекторот на фудбалската репрезентација на Португалија, Фернандо Сантош, комплетно ќе ја промени одбраната за утрешниот …

Топспорт во Порто…Португалците со комплетно нова одбрана против Македонија Прочитај повеќе

Роналдо ќе ги предводи Португалците во плејофот за пласман на СП во Катар

Фудбалската репрезентација на Португалија во речиси најсилен состав ќе настапи во плеј-офот за пласман на Светското првенство во Катар. На …

Роналдо ќе ги предводи Португалците во плејофот за пласман на СП во Катар Прочитај повеќе

Scroll to Top