Top Sport

реал сосиедад

Гранада со гостински триумф кај Сосиедад најави излез во Европа (видео)

Екипата на Гранада го победи Реал Сосиедад со 3-2 во Сан Себастијан и се вмеша во борба за позиција која …

Гранада со гостински триумф кај Сосиедад најави излез во Европа (видео) Прочитај повеќе

Леванте без „пожолтениот“ Барди ремизираше со Сосиедад (видео)

Екипата во која настапува македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди – Леванте предмалку одигра мирољубиви 1-1 против екипата на Реал Сосиедад …

Леванте без „пожолтениот“ Барди ремизираше со Сосиедад (видео) Прочитај повеќе

Сосиедад со пресврт го поттурна Еспањол кон втората лига (видео)

Реал Сосиедад по четири порази во низа, конечно, успеа да стигне до тешко извојувана 2:1 победа над Еспањол, со која …

Сосиедад со пресврт го поттурна Еспањол кон втората лига (видео) Прочитај повеќе

Рамос постави рекорд, „кралевите“ се вратија на врвот во Шпанија! (видео)

Реал Мадрид го презеде првото место во шпанската Ла лига од вечниот ривал Барселона, по 2:1 победата на гости кај …

Рамос постави рекорд, „кралевите“ се вратија на врвот во Шпанија! (видео) Прочитај повеќе

Сосиедад губи здив во борбата за ЛШ – 19-годишник со сомнителен гол за Алавес (видео)

Реал Сосиедад пропушти шанса да се врати на четвртото место во Ла лига, откако загуби на гостувањето кај баскискиот ривал …

Сосиедад губи здив во борбата за ЛШ – 19-годишник со сомнителен гол за Алавес (видео) Прочитај повеќе

Билбао, Сосиедад и федерацијата се согласија – финалето на купот, само со публика

Шпанската фудбалска федерација го поддржа одложувањето на финалето на Кралскиот куп помеѓу двата баскиски ривали Атлетик Билбао и Реал Сосиедад …

Билбао, Сосиедад и федерацијата се согласија – финалето на купот, само со публика Прочитај повеќе

Scroll to Top