Top Sport

Роберто Инсиње

Роберто Инсиње тврди дека неговиот брат бил „избркан“ од Наполи

Роберто Инсиње смета дека неговито брат Лоренцо Инсиње не е виновен што заминува од својот клуб од детството Наполи и …

Роберто Инсиње тврди дека неговиот брат бил „избркан“ од Наполи Прочитај повеќе

Браќата Инсиње беа стрелци, Наполи подобар во локалното дерби

Браќата Роберто и Лоренцо Инсиње постигнаа по еден гол во „јужното“ дерби помеѓу Беневенто и Наполи, но сепак наполитанците стигнаа …

Браќата Инсиње беа стрелци, Наполи подобар во локалното дерби Прочитај повеќе

Scroll to Top