Top Sport

Роман Бирки

Бирки му дозволи на Бендер да даде гол во неговиот последен професионален меч

Вчерашното последно коло од Бундеслигата донесе и еден интересен момент, откако голманот на Борусија Дортмунд, Роман Бирки му дозволи на …

Бирки му дозволи на Бендер да даде гол во неговиот последен професионален меч Прочитај повеќе

„Милионерите“ му го продолжија договорот на првиот голман

Борусија Дортмунд за уште две години му го продолжи договорот на првиот голман во екипата, репрезентативецот на Швајцаријам Роман Бирки …

„Милионерите“ му го продолжија договорот на првиот голман Прочитај повеќе

Голманот на Дортмунд, Бирки го има најчудниот ритуал пред секој натпревар (видео)

Сите имаат некои ритуали пред важните моменти – религиозните со по некоја молитва, Рафаел Надал со лудата поставеност на шишињата …

Голманот на Дортмунд, Бирки го има најчудниот ритуал пред секој натпревар (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top