Top Sport

Романија – фудбалска репрезентација

Романија ќе биде казнета со еден меч без публика за инцидентот со Косово

УЕФА ќе и одреди казна од еден меч без публика на романската фудбалска федерација за однесувањето на дел од навивачите …

Романија ќе биде казнета со еден меч без публика за инцидентот со Косово Прочитај повеќе

Мечот Романија-Косово прекинат поради „дискриминаторско навредливо навивање“

Мечот Романија-Косово е прекинат од страна на судијата поради транспарентите кои се појавија на трибините, како и поради провокативните извици …

Мечот Романија-Косово прекинат поради „дискриминаторско навредливо навивање“ Прочитај повеќе

(Видео) Мбапе постави француски рекорд, му беше потребен повторен пенал против Грција

Франција ја забележа и четвртата последователна победа во квалификациите за Европското првенство во 2024, победувајќи ја Грција со 1:0 во …

(Видео) Мбапе постави француски рекорд, му беше потребен повторен пенал против Грција Прочитај повеќе

Португалиja, Шпанија и Хрватска си поставија директни дуели за пласман во Катар!

Португалија не успеа да направи голем чекор кон Мундијалот во Катар во 2022, откако одиграа само 0:0 на гости кај …

Португалиja, Шпанија и Хрватска си поставија директни дуели за пласман во Катар! Прочитај повеќе

Германската одмазда е сурова – Македонија сега само со теоретски шанси за Мундијал

Германија стана првата европска репрезентација која се квалификувала на Светското првенство во Катар во 2022, откако на Арената „Тоше Проески“ …

Германската одмазда е сурова – Македонија сега само со теоретски шанси за Мундијал Прочитај повеќе

Со три поени од Лихтенштајн, на второ место и подготвени за „мегдан“ со Германија

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа под водството на новиот селектор, Благоја Милевски, откако рутински со 0:4 ги победивме …

Со три поени од Лихтенштајн, на второ место и подготвени за „мегдан“ со Германија Прочитај повеќе

Третпат подобри од ривалите, третпат само со реми – сонот за СП на Македонија станува далечен

Македонија и третиот квалификациски меч во низа го заврши со нерешен резултат, и исто како со Ерменија во Скопје, и …

Третпат подобри од ривалите, третпат само со реми – сонот за СП на Македонија станува далечен Прочитај повеќе

Scroll to Top