Top Sport

САД

Германија во пријателски натпревар со пресврт ги победи САД

Репрезентацијата на Германија синоќа во пријателски натпревар ги победи Соединетите Американски Држави со резултат 3:1. На натпреварот одигран во Ист …

Германија во пријателски натпревар со пресврт ги победи САД Прочитај повеќе

САД на ОИ Токио со 613 спортисти – најстариот 57, најмладата 15 години

САД на Олимписките игри во Токио ќе се претстават со вкупно 613 спортисти. Американците само во Атланта 1996 имаа повеќе …

САД на ОИ Токио со 613 спортисти – најстариот 57, најмладата 15 години Прочитај повеќе

Scroll to Top