Top Sport

Саудиска Арабија

Меси одлучил да игра за Интер Мајами, Америка е сепак „сон“ за Саудиска Арабија

Лионел Меси очигледно одлучи, неговиот следен клуб ќе биде американскиот Интер Мајами. Сите угледни извори денеска тврдат дека Барселона не …

Меси одлучил да игра за Интер Мајами, Америка е сепак „сон“ за Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Бензема би добил неверојатен луксуз во Саудиска Арабија, Шпанците ги објавија деталите

Францускиот ас Карим Бензема сериозно размислува да го напушти Реал Мадрид и да ја прифати неверојатната понуда од Саудиска Арабија, …

Бензема би добил неверојатен луксуз во Саудиска Арабија, Шпанците ги објавија деталите Прочитај повеќе

Тунис ја среди Саудиска Арабија и си подотвори врата кон главната групна фаза

Без услугите на првата ѕвезда, Ваел Жалуз кој е повреден, репрезентацијата на Тунис предмалку ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија …

Тунис ја среди Саудиска Арабија и си подотвори врата кон главната групна фаза Прочитај повеќе

Клатенбург прекина мечот за да се извршат молитвите (видео)

Контроверзниот англиски фудбалски судија, Марк Клатенбург досуди едно од најчудните прекинувања на игра во историјата, откако го прекина мечот од …

Клатенбург прекина мечот за да се извршат молитвите (видео) Прочитај повеќе

И тоа се случи – саудиските дами на фудбалски меч (галерија)

Саудиските жени првпат во историјата добија шанса да присуствуваат на фудбалски меч во Саудиска Арабија, како дел од реформите предводени …

И тоа се случи – саудиските дами на фудбалски меч (галерија) Прочитај повеќе

Саудиски фудбалер си направи проблеми со „даб“ (видео)

Фудбалер на саудискиот тим Ал-Ноџум си направи големи проблеми откако прославуваше гол со „даб“, потег кој е забранет во кралството …

Саудиски фудбалер си направи проблеми со „даб“ (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top