Top Sport

Шахтјор

Арсенал се договорил со Мудрик, сега треба да преговара со Шахтјор

Арсенал се договориле со играчот од средниот ред на Шахтјор, Михајло Мудрик. Според новинарот, Никола Шира, Арсенал продолжува активно да …

Арсенал се договорил со Мудрик, сега треба да преговара со Шахтјор Прочитај повеќе

Мудрик шокиран – Шахтјор бара оштета од 100 милиони евра

Микхајло Мудрик е најголемиот талент на украинскиот фудбал. Интерсот за него не го кријат врвните европски клубови, а се шпекулира …

Мудрик шокиран – Шахтјор бара оштета од 100 милиони евра Прочитај повеќе

ЛШ: Реал „спаси“ реми против Бриж, Соломон ги „реши“ Аталанта во 95. минута (видео)

Реал Мадрид требаше да остане со играч повеќе за да „извлече“ 2:2 реми во дуелот со Бриж во Лигата на …

ЛШ: Реал „спаси“ реми против Бриж, Соломон ги „реши“ Аталанта во 95. минута (видео) Прочитај повеќе

Јунајтед во Севилја, студот противник на Шахтјор и Рома

Со дуелите Севилја-Манчестер Јунајтед и Шахтјор-Рома ќе завршат првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. На „Рамон Санчез Писхуан“ стадионот …

Јунајтед во Севилја, студот противник на Шахтјор и Рома Прочитај повеќе

Scroll to Top