Хрватска во луд финиш ја победи Шведска и остана во игра за СП!

Хрватската кошаркарска репрезентација остана во игра за пласман на Светското првенство во 2023 по неверојатната 105:98 победа на гости кај …

Хрватска во луд финиш ја победи Шведска и остана во игра за СП! Прочитај повеќе