Кербер подготвена пак да се бори за врвот

Поранешната светска тенисерка број 1, Анџелике Кербер стигна до својата 11 титула во кариерата, откако ја победи Австралијката Ешли Барти …

Кербер подготвена пак да се бори за врвот Прочитај повеќе