Сиетл Сторм ја освоија титулата (Видео)

Кошаркарките на Сиетл Сторм ја освоија титулата во женската НБА лига (WNBA). Сиетл во финалето ги победија Вашингтон Мистикс со …

Сиетл Сторм ја освоија титулата (Видео) Прочитај повеќе