Top Sport

Сити фудбал груп

Газдите на Манчестер сити си купија и белгиски клуб

„Сити фудбал групацијата“, сопствениците на Манчестер сити се согласија да го купат белгискиот второлигаш Ломел СК, како деветти фудбалски клуб …

Газдите на Манчестер сити си купија и белгиски клуб Прочитај повеќе

Сопствениците на Сити сакаат влез на кинескиот пазар

„Сити фудбал груп“, компанијата која го поседува лидерот во Премиер лигата, Манчестер сити, планира да ја прошири својата „палета“ на …

Сопствениците на Сити сакаат влез на кинескиот пазар Прочитај повеќе

Scroll to Top