Top Sport

Ситроен

Ситроен се повлекуваат од Светскиот рели шампионат по заминувањето на Ожие

Ситроен си заминува од Светскиот рели шампионат (ВРЦ) откако шесткратниот светски шампион Себастиен Ожие си замина од тимот, потврди францускиот …

Ситроен се повлекуваат од Светскиот рели шампионат по заминувањето на Ожие Прочитај повеќе

Ситроен му го прекинаа договорот на Мик поради „многу судири“! (видео)

Францускиот рели ВРЦ тим, Ситроен реши да го прекине договорот на британскиот возач Крис Мик поради безбедносни причини, односно поради …

Ситроен му го прекинаа договорот на Мик поради „многу судири“! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top