Top Sport

Словенија – фудбалска репрезентација

Сака ја предводеше Англија до лесна победа над Украина

Англиската фудбалска репрезентација стигна до втората победа во првите два меча од квалификациите за ЕУРО 2024, откако на „Вембли“ блесна …

Сака ја предводеше Англија до лесна победа над Украина Прочитај повеќе

Депај се израмни со Кројф и ја растури Турција, Хрватска ја доби Словенија, Србија „стопирана“ во Даблин

Мемфис Депај постигна хет-трик, а Холандија стигна до убедлива 6:1 победа над Турција за да го заддржи првото место во …

Депај се израмни со Кројф и ја растури Турција, Хрватска ја доби Словенија, Србија „стопирана“ во Даблин Прочитај повеќе

Примивме гол во 97. минута, Македонија-Словенија 1:1

Првпат по подолго време со публика на трибините, македонската фудбалска репрезентација го одигра првиот тест пред стартот на Европското првенство, …

Примивме гол во 97. минута, Македонија-Словенија 1:1 Прочитај повеќе

Митровиќ сам го победи Азербејџан, Кипар ја шокираше Словенија

Фудбалските репрезентации на Србија и Словенија дознаа колку се непредвливи квалификациските мечеви и покрај улогата на фаворити, откако по импресивните …

Митровиќ сам го победи Азербејџан, Кипар ја шокираше Словенија Прочитај повеќе

Словенија немоќна против „зборнаја“, Гибралтар е лесен залак за Црна Гора

Во првите два денешни дуели од второто квалификациско коло за Мундијалот во Катар победи за фаворитите. Селекцијата на Русија со …

Словенија немоќна против „зборнаја“, Гибралтар е лесен залак за Црна Гора Прочитај повеќе

Србија на Пикси дебитираше со победа, Словенците подобри од Хрватска, Украинците со реми во Париз

Србија во првиот меч со Драган Стојковиќ-Пикси како селектор, стигна до камбек 3:2 победа над Ирска, благодарение на Душан Тадиќ …

Србија на Пикси дебитираше со победа, Словенците подобри од Хрватска, Украинците со реми во Париз Прочитај повеќе

Таткото на Иличиќ бил убиен од сосед за време на војната во БиХ

Ѕвездата на Аталанта, Јосип Иличиќ вели дека не жали што избрал да настапува за фудбалската репрезентација на Словенија, со која …

Таткото на Иличиќ бил убиен од сосед за време на војната во БиХ Прочитај повеќе

Скандалозно писмо – младите Словенци ги тренира „диктатор“!

Голем скандал го трее фудбалот во Словенија откако играчите од репрезентацијата У-21 пуштија во јавност писмо со кое сакаат да …

Скандалозно писмо – младите Словенци ги тренира „диктатор“! Прочитај повеќе

Scroll to Top