Top Sport

Стеауа Букурешт

Серии без пораз: Ливерпул застана на 44, Милан имаше 58, а Стеауа дури 104

Заврши серијата од 44 меча без пораз на европскиот шампион, Ливерпул. Вотфорд им пресуди попладнево. Сега најдолгата серија со непобедливост …

Серии без пораз: Ливерпул застана на 44, Милан имаше 58, а Стеауа дури 104 Прочитај повеќе

Бекали: Стеауа игра лошо бидејќи фудбалерите претеруваат со сексот

Контроверзниот сопственик на Стеауа (сега официјално ФЦСБ), Џиџи Бекали вели дека поранешниот европски шампион и петта сезона во низа нема …

Бекали: Стеауа игра лошо бидејќи фудбалерите претеруваат со сексот Прочитај повеќе

Облог на годината: Дај да бидам тренер, ако не освојам титула, ти давам 500.000 евра

Се појави информација за фудбалски облог во Романија за кој зборува цела Европа. Тренерот Јонут Чирила (53) му понудил на …

Облог на годината: Дај да бидам тренер, ако не освојам титула, ти давам 500.000 евра Прочитај повеќе

Scroll to Top