Top Sport

Светско првенство ракомет – Данска и Германија 2019

Јапонците не и помогнаа на Македонија, Исланд ги совлада „самураите“ со 25-21

Ракометната репрезентација на Исланд потешко од очекувањата славеше над репрезентацијата на Јапонија со резултат 25-21 во првиот денешен натпревар од …

Јапонците не и помогнаа на Македонија, Исланд ги совлада „самураите“ со 25-21 Прочитај повеќе

Scroll to Top