Top Sport

Теодор Симиќ

Теодор Симиќ потпиша за Игокеа, а како позајмен ќе игра за Борац Бања Лука

Македонскиот кошаркарски бисер Теодор Симиќ, кој по четири години во Барселона донесе одлука да замине од каталонскиот клуб, потпиша договор …

Теодор Симиќ потпиша за Игокеа, а како позајмен ќе игра за Борац Бања Лука Прочитај повеќе

Теодор Симиќ се приклучи на сениорскиот национален тим

Теодор Симиќ од денеска е дел до сениорската национална селекција. По настапите на јуниорскиот Евробаскет во Турција, најмладиот репрезентативец му …

Теодор Симиќ се приклучи на сениорскиот национален тим Прочитај повеќе

Scroll to Top