Top Sport

теофимо лопез

Камбосос го шокираше Лопез за обединување на титулите во лесна категорија

Австралиецот Џорџ Камбосос Џуниор е нов освојувач на ИБФ, ВБА и ВБО титулите во лесна категорија, откако го шокираше големиот …

Камбосос го шокираше Лопез за обединување на титулите во лесна категорија Прочитај повеќе

Е тоа е издржливост! Теофимо Лопез доби удар во стомак од Тор!

Американската боксерска сензација, Теофимо Лопез, кој е носител на обединетите титули во средна категорија ја покажа својата неверојатна издржливост, откако …

Е тоа е издржливост! Теофимо Лопез доби удар во стомак од Тор! Прочитај повеќе

Лопез за историја – го среди Ломаченко и ги обедини 4-те титули во лесна категорија

Американскиот боксер, Теофимо Лопез (23) славеше на се чини најзначајниот меч по избивањето на пандемијата на коронавирусот. Тој во Рио …

Лопез за историја – го среди Ломаченко и ги обедини 4-те титули во лесна категорија Прочитај повеќе

Scroll to Top