Анри: Симеоне е пример за секој млад тренер

Атлетико Мадрид, во петтото коло, во А-групата, забележа победа над Монако 2:0 и се обезбеди осмина-финале во Лигата на шампионите. …

Анри: Симеоне е пример за секој млад тренер Прочитај повеќе