Клаебо и Сундби за ново норвешко злато

Норвежаните Мартин Јохнсурд Сундби и Јоханес Хесфлот Клаебо триумфираа на во тимскиот спринт на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Норвежаните …

Клаебо и Сундби за ново норвешко злато Прочитај повеќе