Јохансон: Ѓоковиќ е како пајак со осум нозе!

Томас Јохансон, тренерот на Давид Гофан, противникот на Новак Ѓоковиќ во четврт-финалето на Вимблдон, вели дека соочувањето со Србинот е …

Јохансон: Ѓоковиќ е како пајак со осум нозе! Прочитај повеќе