Почина легендарниот капитен на Ливерпул, Томи Смит

Поранешниот капитен на Ливерпул, „Енфилд Ајрон“ Томи Смит почина во петокот на 74 години. Смит, кој одигра 638 пати за …

Почина легендарниот капитен на Ливерпул, Томи Смит Прочитај повеќе