Top Sport

томислав јагуриновски

Јагуриноски нема да игра против Холандија, Лазаров го повика Савревски

Повредата на Томислав Јагуриноски сепак не е така наивна и тој нема да може да игра на утрешниот втор натпревар …

Јагуриноски нема да игра против Холандија, Лазаров го повика Савревски Прочитај повеќе

Јагуриновски: Ќе се обидеме да ја изненадиме Норвешка

Ракометната репрезентација на Македонија во подмладен состав вечерва го почнува настапот на Светското првенство. Норвежаните се можеби преголем залак за …

Јагуриновски: Ќе се обидеме да ја изненадиме Норвешка Прочитај повеќе

Јагуриновски и Аларов ќе го засилат РК Вардар

Репрезентативецот на Македонија, Томислав Јагуриновски и повремениот член на репрезентацијата Михаил Аларов во пролетниот дел од сезоната ќе играат за …

Јагуриновски и Аларов ќе го засилат РК Вардар Прочитај повеќе

Јагуриновски поради семејни причини замина од исландскиот Тор

Македонскиот ракометен репрезентативец Томислав Јагуриновски си замина од исландскиот тим Тор Акурејри откако заврши сезоната на Исланд. Тимот кој го …

Јагуриновски поради семејни причини замина од исландскиот Тор Прочитај повеќе

Јагуриновски и Јотиќ претставени во „црвено-црниот“ тим (фото)

Европскиот и македонски ракометен шампион, екипата на Вардар на својот ФБ профил ги презентираше и последните две засилувања за сезоната …

Јагуриновски и Јотиќ претставени во „црвено-црниот“ тим (фото) Прочитај повеќе

Scroll to Top