Top Sport

Трофеј Карпати

Ракометарките без победа се враќаат од „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија без победа го заврши настапот на „Трофеј Карпати“, кој во изминатите три години се одржуваше …

Ракометарките без победа се враќаат од „Трофеј Карпати“ Прочитај повеќе

Нов убедлив пораз на ракометарките на „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија го забележа вториот пораз на турнирот кој се игра во Романија, наречен „Трофеј Карпати“. Откако …

Нов убедлив пораз на ракометарките на „Трофеј Карпати“ Прочитај повеќе

Пораз од Бразил на стартот на „Трофеј Карпати“

Македонската женска ракометна репрезентација загуби со 32:19 во првиот меч од меѓународниот турнир „Трофеј Карпати“ во Крајова, Романија. Македонија успеа …

Пораз од Бразил на стартот на „Трофеј Карпати“ Прочитај повеќе

Scroll to Top