Top Sport

Турски куп

Имало тепачка и во тунелот на „Шукур Сарачоглу“ (Видео)

Дербито Фенербахче-Бешикташ, во полу-финалето на Купот на Турција, не го дочека својот крај. Гостинскиот тренер Шенол Гунеш со тврд предмет …

Имало тепачка и во тунелот на „Шукур Сарачоглу“ (Видео) Прочитај повеќе

Хаос во Истанбул, Ѓунеш погоден, дербито Фенер-Бешикташ прекинато (видео)

Неверојатни сцени на насилство во Истанбул. Навивачите на Фенербахче предизвикаа прекин на дербито со Бешикташ во полуфиналето на Турскиот куп, …

Хаос во Истанбул, Ѓунеш погоден, дербито Фенер-Бешикташ прекинато (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top