Top Sport

Валентина Шевченко

УФЦ: Шевченко недопирлива, камбекот на Дијаз заврши со нокаут

УФЦ ѕвездата Валентина Шевченко го израмни рекордот на Ронда Раузи откако по шести пат ја одбрани својата титула во мува …

УФЦ: Шевченко недопирлива, камбекот на Дијаз заврши со нокаут Прочитај повеќе

УФЦ: Сестринска моќ – Валентина и Антонина Шевченко со победи во Вегас

Сестрите Валентина и Антонина Шевченко забележаа победи на УФЦ255 во Лас Вегас во саботата навечер за историски ден за Перуанките …

УФЦ: Сестринска моќ – Валентина и Антонина Шевченко со победи во Вегас Прочитај повеќе

Борбите во крвта! Мајката Шевченко стана шампион пред ќерките да влезат во УФЦ кафез

УФЦ шампионката во перо категорија, Валентина Шевченко, откри дека нејзината мајка Елена стана светска шампионка во Муај Таи борби, неколку …

Борбите во крвта! Мајката Шевченко стана шампион пред ќерките да влезат во УФЦ кафез Прочитај повеќе

УФЦ шампионката Шевченко вели дека не е шпиун, но признава дека идол и е Џејмс Бонд

Валентина Шевченко, УФЦ шампионката во мува категорија, има многу вештини – течно зборува англиски, шпански и руски, експерт е за …

УФЦ шампионката Шевченко вели дека не е шпиун, но признава дека идол и е Џејмс Бонд Прочитај повеќе

Scroll to Top