Top Sport

Василис Спанулис

Прошталниот говор на Спанулис: Доживеав моменти поради кои оќелавев

Василис Спанулис ја одржа прошталната прес конференција. 38-годишниот кошаркар, во јуни објави крај на кариерата. Популарниот Били, кариерата ја заврши …

Прошталниот говор на Спанулис: Доживеав моменти поради кои оќелавев Прочитај повеќе

Грчката кошаркарска легенда Спанулис замина во пензија

По фантастична кариера од 22 години, грчката кошаркарска легенда Василис Спанулис потврди дека се пензионира. Во својата кариера Спанулис освои …

Грчката кошаркарска легенда Спанулис замина во пензија Прочитај повеќе

По 6 години пауза Спанулис се враќа во националниот тим

Легендарниот кошаркар на Олимпијакос, Василис Спанулис се враќа во селекцијата на Грција по шестгодишно отсуство, пренесува порталот „Еурохопс“. Информациите се …

По 6 години пауза Спанулис се враќа во националниот тим Прочитај повеќе

Спанулис е најдобар стрелец во историјата на Евролигата

Василис Спанулис влезе во историјата на Евролигата. Легендарниот кошаркар на натпреварот кој Олимпијакос го загуби од Фенербахче (87:96) стана играч …

Спанулис е најдобар стрелец во историјата на Евролигата Прочитај повеќе

Обрадовиќ – тренер на деценијата, Спанулис и Новицки лауреати меѓу играчите

Српскиот кошаркарски стручњак, Жељко Обрадовиќ ја понесе титулата најдобар тренер на декадата во анкетата што ја организираше специјализираниот кошаркарски портал …

Обрадовиќ – тренер на деценијата, Спанулис и Новицки лауреати меѓу играчите Прочитај повеќе

Спанулис со три тројки за 46 секунди, Обрадовиќ пак „полуде“! (видео)

Шампионот од Евролигата, Реал Мадрид го доживеа првиот пораз во новата сезона, откако во деветтото коло „налета“ на расположениот Василис …

Спанулис со три тројки за 46 секунди, Обрадовиќ пак „полуде“! (видео) Прочитај повеќе

Олимпијакос ќе го реновира тимот, прв си замина тренерот Сферопулос

Олимпијакос, во неделата, не успеа да ја освои титулата во домашното првенство, откако најголемиот ривал Панатинаикос ја доби финалната серија …

Олимпијакос ќе го реновира тимот, прв си замина тренерот Сферопулос Прочитај повеќе

Евролига: Рекордерот Спанулис ја предводи втората петорка (Видео)

Новинарите и навивачите ја избраа втората петорка во Евролигата, за сезоната 2017/2018. Место во вториот тим има за двајца играчи …

Евролига: Рекордерот Спанулис ја предводи втората петорка (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top