Голманот Ќосевски даде гол од пола терен за спас на Жељо (видео)

Босанскохерцеговскиот голман со македонско потекло, Ведран Ќосевски беше „спасителот“ на Железничар во дербито со Широки Бријег, откако во мечот на …

Голманот Ќосевски даде гол од пола терен за спас на Жељо (видео) Прочитај повеќе